O mnie

Cześć!

 

Jestem Stasiek, dzięki Diecie Dukana schudłem ponad 34kg w kilka tygodni.

To zapoczątkowało zmiany w moim życiu. Dlatego chce się podzielić z Wami sposobem na zmianę życia, który pomógł mi – oraz mam nadzieje, pomoże również Tobie!

 

Wszystko, co musisz wiedzieć o diecie Dukana

Powodów, dla których warto ćwiczyć codziennie, jest wiele, ale często ten ruch, aby przyniósł pożądane rezultaty i z estetycznego punktu widzenia, musiał towarzyszyć zdrowej diecie.

Niezależnie od tego, czy chcemy zwiększyć masę mięśniową, wzmocnić mięśnie, czy po prostu schudnąć, musimy zwracać uwagę na nasze odżywianie. W dalszej części dowiemy się, jakie są zasady diety Dukan 2020 i czy jest odpowiednia do naszych celów.

Fazy ​​diety Dukana:

Dieta Dukana opiera się na liście 100 dozwolonych pokarmów, z których 72 jest pochodzenia zwierzęcego (mięso, ryby, owoce morza, jaja, nabiał z 0% tłuszczu) i 28 pochodzenia roślinnego.

Faza 1 lub faza ataku

Pierwsza faza to faza ataku, w której dieta, do której jesteś przyzwyczajony, ulegnie radykalnej zmianie. Nazywana jest również fazą Czystego Białka (PP), a organizm będzie schudł w sposób przyspieszony ze względu na to, że w tej fazie dozwolone jest jedynie spożywanie produktów białkowych, czyli 72 rodzajów żywności pochodzenia zwierzęcego.

Faza 2 lub faza rejsu

Druga faza to rejs, w którym ludzie będą zmieniać dietę opartą tylko na 72 dozwolonych pokarmach, z dietą obejmującą 100 produktów, w tym pochodzenia roślinnego (warzywa). Jedzenie powinno być gotowane bez dodatku tłuszczu, a spożycie wody będzie nadal wysokie.

Faza 3 lub faza konsolidacji wyników

Trzeci etap, czyli konsolidacja, pozwala na wprowadzenie nowych pokarmów, ale w małych porcjach, aby organizm mógł stopniowo dostosowywać się do ich wprowadzania.

Faza 4 lub faza stabilizacji

Ostatnia faza to faza stabilizacji i jest mniej restrykcyjna. Ma kilka prostych zasad: W każdy czwartek tygodnia obowiązuje reżim PP, Codziennie spożywaj 3 łyżki otrębów owsianych, Sprzyja ruchowi (unikanie korzystania z windy, unikanie zbytniego siedzenia na krześle, chodzenia)