Jesteś tutaj: dukanadieta.pl > Kuchnia > ZBAWIENNY CZOSNEK

ZBAWIENNY CZOSNEK

Jego sława nie cichnie od setek lat. Nawet dziś, mając do dyspozycji całą gamę tabletek, syropów i innych specyfików, niejednokrotnie sięgamy po właśnie ten lek, który już za czasów średniowiecza stosowany był, jako środek na większość chorób i dolegliwości.
Najlepiej zażywać go jesienią i zimą, gdyż działa bakteriobójczo i wzmacnia nasz system odpornościowy, a właśnie wtedy jesteśmy bardziej podatni na przeziębienia i grypy. Co więcej korzystnie wpływa na funkcjonowanie serca i układu krążenia. Pozwala także na utrzymanie właściwego poziomu cholesterolu i lipidów we krwi.
Niestety wiele osób nie jest w stanie czerpać z jego wspaniałych właściwości ze względu na charakterystyczny zapach. Wielosiarczki pozostawiające na wiele godzin nieprzyjemny oddech można jednak ograniczyć spożywając jednocześnie liście pietruszki, selera, marchew. Jeśli jednak i to nie pomoże, dostępne są specjalistyczne, bezwonne suplementy zawierające ekstrakt z czosnku. Warto pamiętać o tej dobroczynnej roślinie nie tylko po to by zapobiegać, ale też leczyć.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.