Jesteś tutaj: dukanadieta.pl > Dieta > SZALENIE ŁATWY SPOSÓB BY ZJEŚĆ MNIEJ

SZALENIE ŁATWY SPOSÓB BY ZJEŚĆ MNIEJ

Rozważne jedzenie nie zawsze musi oznaczać spożywanie dużej ilości warzyw, rezygnowanie z deserów i smażonych potraw. Czasami małe, proste nawyki pozwolą zmniejszyć ilość kalorii, bez konieczności rezygnacji z ulubionych dań.
Jak to zrobić? To bardzo proste, wystarczy przeżuwać jedzenie bardziej dokładnie. Wydaje się, aż zbyt banalne, prawda? Jednak działa.
Naukowcy badali dwie grupy wolontariuszy, którym podawano pizzę na śniadanie. Pierwsza grupa miała przeżywać każdy kęs 15 razy, druga natomiast 40 razy. Efekt? Druga grupa zjadała zdecydowanie mniej. Badani mieli niższy poziom greliny we krwi, hormonu, który wywołuje uczucie, że czas coś zjeść. Co więcej mieli oni wyższy poziom cholecystokininy, która pobudza wątrobę i trzustkę do wydzielania żółci i enzymów. Jak to wygląda w praktyce? Po prostu nie czuli oni głodu, aż do lunchu podawanego trzy godziny później.
Co zrobić by jeść bardziej dokładnie? Wystarczy odkładać widelec pomiędzy kęsami, unikać jednoczesnego oglądania telewizji i po prostu delektować się przepysznym daniem.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.