Dieta proteinowa


Protal IV - faza stabilizacji

Faza ta przeznaczona jest dla osób z dużą nadwagą. Właśnie zakończył się proces przejściowy przez etap utrwalania wagi. Została usunięta cała nadwaga oraz wyeliminowany problem efektu jojo. Nasze ciało w końcu przyzwyczaiło się do nowej wagi i nie reaguje na dane pokarmy z gwałtownością, która maksymalnie wykorzystuje kalorie w niej zawarte. W tej fazie nie ma mowy już o ściśle określonym podporządkowaniu określonym nakazom. Wchodzimy w zwykły tryb życia. Dlatego zasady tutaj przyjęte muszą być respektowane przez resztę naszego życia. Mając przed sobą taką perspektywę nie do pomyślenia jest, by narzucać rygorystyczne nakazy, zbyt trudne, których musielibyśmy się trzymać.

Na tym etapie mamy do czynienia jedynie z dwoma zasadami. Po pierwsze mamy obowiązek ścisłego i regularnego przestrzegania diety czysto proteinowej przez jeden, ustalony dzień w tygodniu do końca życia. Do tego dochodzi jeszcze codzienne spożywanie 3 łyżek stołowych otrąb owsianych.

Te dwa środki zaradcze mają za zadania uchronić przed ponownym utyciem. Z pewnością są one mniej bolesne niż kolejna tego typu kuracja w naszym życiu.

Etapowa struktura diety Protal przechodząca od produktów niezbędnych do tych bardziej luksusowych, dla niektórych zbytecznych, daje osobie korzystającej z niej wiedzę o zasadach odżywiania. To właśnie sprawia, że Plan Protal jest dietą najbardziej dydaktyczną. Poprzez wiedzę poznaną podczas jej stosowania, możemy samodzielnie dbać o własne zdrowie i uzyskać prawdziwą stabilizację.

Zobacz również