Dieta proteinowa

Dla osoby otyłej

Osoba paląca papierosy, która wciąż ma nadmiar kilogramów, po rzuceniu nałogu może się spodziewać wielkiego boomu w swoim organizmie. Oznacza to, że nawet duże dawki nikotyny nie utworzyły wystarczającej bariery chroniącej przed przybraniem na wadze. Dlatego po rzuceniu palenia prawdopodobnie przybędzie nam jeszcze więcej kilogramów. Co za tym idzie, jeszcze bardziej zwiększy się ochota na podjadanie.

Być może nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy, ale odchudzanie u takich osób powinno się odbywać pod ścisłą kontrolą lekarza. Nierzadko jest też potrzebna pomoc psychologa lub nawet psychiatry, który przepisuje leki na uspokojenie, a niektórych przypadkach także antydepresanty. Nie każdy bowiem ma siłę, by przejść przez to bez dodatkowych środków zaradczych, a przecież samo rzucenie nałogu jest ogromnym wyzwaniem.


Niestety w takiej sytuacji powinien być zastosowany cały Plan Protal, który będzie obejmował najszersze z możliwych przedziałów długości poszczególnych faz. Dieta musi być wówczas stosowana do końca życia, by przyniosła oczekiwane efekty.

Gdy już rzucisz i przytyjesz…

Metoda doktora Dukana przychodzi z pomocom i tym, którzy przybrali na wadze na skutek zaprzestania palenia papierosów. Wówczas poleca się zastosowanie Planu Protal w najmocniejszym systemie każdej z faz, które pomogą pozbyć się nadmiaru kilogramów.

Palenie papierosów, a Plan Protal

Niejedna osoba uzależniona od palenia papierosów na pewno zauważyła, że kończąc z nałogiem znacznie przybierała na wadze. Ilość kilogramów, które przybywały była uzależniona w znacznej mierze od mentalności ludzkiej. Za to odpowiadała chęć podjadania, często małych przekąsek, które nie zawsze są zdrowe. Takie „zapychacze” co prawda zmniejszały odrobinę chęć zapalenia, ponieważ zawsze coś się znajdowało w ustach. Jednakże wpływały w bardzo dużej mierze na łapanie kolejnych kilogramów. W szczególnie złej sytuacji znajdują się osoby, które mają tendencję do tycia. Odstawienie nałogu jest dla nich podwójnym niebezpieczeństwem i pokusą.

Jakiś czas temu naukowcy i psycholodzy stwierdzili, iż wiele naszych przyzwyczajeń ma swoje źródło właśnie w naszym umyśle. Chęć jedzenia i wrócenia do nałogu wynika z podświadomości, która wręcz krzyczy do nas.

Rzucanie palenia jest dosyć nieprzyjemne, aczkolwiek możliwe. Warto wobec tego wiedzieć, że głód temu towarzyszący nie będzie zawsze odczuwany. Ta chęć zapalenia lub sięgnięcia po przekąskę zaniknie po około pół roku, kiedy to przyzwyczaimy organizm do nowego sposobu funkcjonowania i odżywiania. Wtedy wówczas nasz metabolizm „przestawi się” i dzięki temu będziemy łatwo mogli kontrolować swoje odczucia i potrzeby.

Palacz o normalnej wadze

Palenie

W zależności od wielkości nałogu stosuje się różnorodne kuracje po rzuceniu palenia.

Dla palaczy wypalających do 10 papierosów na dzień, których waga jest na unormowanym poziomie zaleca się zastosowanie IV fazy Planu Protal z dniem proteinowym i porcją otrąb owsianych.

Z kolei dla osób wypalających powyżej 20 papierosów na dzień zaleca się stosowanie Planu Protal III przez cztery miesiące, a przez kolejne cztery Planu Protal IV.

Dla osób ze skłonnościami przybierania na wadze

Osoba paląca ponad 20 papierosów dziennie, mająca skłonności do tycia oraz będąca w grupie ryzyka zachorowania na różnorodne choroby powinna zastosować Plan Protal według wytycznych: faza II w systemie 1/1 przez okres jednego miesiąca, następnie faza III przez okres trzech miesięcy oraz faza IV przez okres co najmniej sześciu pieniędzy.

Zobacz również