Jesteś tutaj: dukanadieta.pl > Zdrowe odżywianie > NIE ŚPIESZ SIĘ!

NIE ŚPIESZ SIĘ!

Często zdarza się, że siadamy z porcją obiadu lub kolacji, włączamy telewizor, a emitowany jest właśnie nasz ulubiony serial. Zanim się obejrzymy nasz talerz jest pusty, a my nadal czujemy lekki niedosyt. Sięgamy więc po dokładkę lub wędrujemy prosto do szafki ze słodyczami i zajadamy się batonikami i ciasteczkami. Z czego to wynika? Oczywiście ze zbyt pośpiesznego jedzenia.
Szybkie spożywanie pokarmów bardzo negatywnie wpływa nie tylko na nasz wygląd, ale także zdrowie. Po pierwsze nie zdążymy nawet delektować się znakomitą potrawą. Posiłek powinien być dla nas ucztą, którą należy celebrować, a nie koniecznym obowiązkiem, który trzeba wykonać szybko i niestarannie. Co więcej nie udaje nam się dokładnie przegryźć kęsów, przez co proces ich obróbki jest dłuższy i trudniejszy dla naszego układu pokarmowego. Jeżeli po posiłku towarzyszą nam wzdęcia czy gazy również powinniśmy uważać na to, w jakim tempie jemy.
Oprócz korzyści zdrowotnych, wolne spożywanie posiłków pozwoli nam spędzić więcej czasu z naszymi bliskimi czy znajomymi, a to niejednokrotnie jest w stanie poprawić nam nastój na resztę dnia.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.