Dieta proteinowa

Menopauza i przekwitanie w planie ProtalPrzez pierwsze 6 miesięcy menopauzy, a także w okresie przekwitania kobieta jest bardzo narażona na przytycie. Wiąże się to z dużą niestabilnością hormonalną. Dochodzi do tego również z powodu wieku, gdyż im jesteśmy starsi, tym nasze mięśnie bardziej zanikają. Produkujemy również mniej wydzieliny gruczołu tarczycy, a także co najważniejsze nasze wydatki kaloryczne maleją, o czym większość z nas zapomina. Właśnie to powoduje, iż kobieta w tym okresie powinna zacząć przykuwać większą uwagę do posiłków, jakie spożywa.

W pierwszym etapie menopauzy to jest 2-5 lat kobieta zgodnie ze statystykami może przytyć 3-5 kg. Jednakże osoby ze skłonnościami do tycia mogą przybrać nawet 10-20 kg.

Środki zapobiegawcze, jakie powinny zastosować osoby ze zwykłej grupy ryzyka to po prostu ostrożność. Gdy jednak pojawiają się jakieś odchylenia od naturalnej wagi, warto jest zastosować plan protal IV wraz z dniem proteinowym połączonym z otrębami owsianymi. Powinniśmy ją stosować przez cały okres przekwitania aż do momentu przyzwyczajenia się organizmu do menopauzy.

Osoby w grupie ryzyka, które na ogół mają problemy z utrzymaniem swojej wagi powinny zastosować plan protal IV. W przypadku, gdy okaże się on nieskuteczny - plan protal III oparty na diecie proteinowej na przemian z warzywami oraz owocami, porcją sera, porcją pełnoziarnistego pieczywa oraz dwoma porcjami produktów skrobiowych w tygodniu. W tym planie zastosujmy także 2 odświętne posiłku w ciągu tygodnia, a wszystko to napędzać będzie proteinowy dzień. Gdy efekty nie przychodzą, konieczne jest przystąpienie do planu protal II w rytmie 1/1. Gdy stwierdzimy przybranie na wadze warto jest zastosować na początek kuracji 3-dniowy plan protal I, następnie protal II w rytmie 1/1. W momencie uzyskania oczekiwanej przez nas wagi przystępujemy do jej utrwalania za pomocą planu protal III, a całość kuracji kończymy planem protal IV. Stosujemy go tak długo, aż nasz organizm zaakceptuje zastępczą kurację hormonalną, czyli minimum pół roku.

Zobacz również