Jesteś tutaj: dukanadieta.pl > Zdrowe odżywianie > KONIEC Z SODĄ!

KONIEC Z SODĄ!

Napoje zawierające sodę (cola, gazowane napoje pomarańczowe czy limonkowe) należą do produktów bardzo szkodliwych dla naszego zdrowia. Skutki ich spożywania obejmują zwiększone ryzyko przyrostu masy ciała, cukrzycę typu II, choroby serca czy próchnicę zębów. Słodkie napoje gazowane mogą również przyśpieszać oznaki starzenia podobne, jakie zauważa się u osób palących papierosy. Nie ma nic szokującego w tym, że napoje te zawierają gigantyczną ilość cukru. Warto jednak wiedzieć, że również te dietetyczne zwiększają prawdopodobieństwo nadwagi i otyłości.
Soda jest szkodliwa i należy jej unikać. Czy jest jednak sposób by uzyskać orzeźwiający napój, jednocześnie zdrowy i niezagrażający naszemu organizmowi?
Na pierwszym miejscu woda. To ona doskonale gasi pragnienie, a dodatek mięty i soku z cytryny uczyni z niej orzeźwiający napój. Doskonałym rozwiązaniem jest także domowa mrożona herbata.
Jeżeli mamy ochotę na owocowy napój, warto sięgać po soki, najlepiej takie zawierające miąższ i dużą dawkę owoców. Najlepiej przygotować je samemu, używając wyciskarki czy sokowirówki, dzięki mamy pewność co do jakości i ilości użytych owoców.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.