Jesteś tutaj: dukanadieta.pl > Sport > JAK TRENOWAĆ Z HANTELKAMI?

JAK TRENOWAĆ Z HANTELKAMI?

Sezon wakacyjny coraz bliżej, więc aby zdążyć zachować odpowiednią sylwetkę warto zwiększyć intensywność wykonywanych ćwiczeń. Jak najbardziej możemy wykonywać te same ćwiczenia, jednak dodając odpowiednie obciążenie sprawimy, że trening będzie o wiele bardziej wymagający. Aby bezpiecznie ćwiczyć z hantelkami należy jednak pamiętać o kilku prostych „zasadach bezpieczeństwa”.
Po pierwsze należy unikać zbyt dużego obciążenia. Stopniowo zwiększając ciężar nie tylko bardziej pobudzimy mięśnie, ale także unikniemy niebezpiecznych kontuzji.
Podczas ćwiczeń warto stosować płynne ruchy, unikając tych gwałtownych, gdyż można narazić się na naderwanie mięśnia.
Należy także pamiętać, że podczas wyprostu nie wolno blokować stawów kolanowych i łokciowych. Dzięki temu mięśnie pozostaną w stałym napięciu bez chwilowego rozluźnienia.
Kiedy napinamy mięśnie należy zawsze wykonywać wdech, rozluźniając wydech. Należy również pamiętać, że podczas unoszenia ciężaru należy wdychać powietrze, a przy jego opuszczaniu wydychać.
Najważniejszą rzeczą jest jednak rozgrzewka. Kilka minut lekkiego truchtu w miejscu i rozgrzanie stawów ochroni przed wystąpieniem kontuzji i pozwoli na dokładniejsze i sprawniejsze wykonanie ćwiczeń.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.