Jesteś tutaj: dukanadieta.pl > Porady > JAK OPALAĆ SIĘ BEZPIECZNIE?

JAK OPALAĆ SIĘ BEZPIECZNIE?

Zbliża się lato, dni pełne słońca, wakacje i upragniony czas opalania. Ekspozycja na słońce nie tylko pozwala na uzyskanie pięknego, brązowego koloru skóry, ale także warunkuje syntezę witaminy D w skórze oraz powstawanie hormonów szczęścia. Warto więc korzystać ze słońca, ale jednocześnie pamiętać by było ono rozważne i bezpieczne.
1. Nie przesadzaj. Nie poleca się przebywania bezpośrednio na słońcu przez dłużej niż 15 minut, ponieważ zwiększa to ryzyko zachorowania na raka skóry.
2. Uważaj na znamiona. Należy zabezpieczyć je przed działanie promieni UV poprzez naklejenie plasterka czy specjalne kremy „sunblocker”. Jeżeli znamiona są nieochraniane przed słońcem, prawdopodobieństwo wystąpienia czerniaka jest większe.
3. Pamiętaj o filtrach. Nie ważne czy jesteś na plaży, na wycieczce czy zwykłym spacerze watro smarować ciało kremem z filtrem najlepiej, co 2 godziny.
4. Opalaj się stopniowo. Należy pozwolić skórze przyzwyczaić się do dużego słońca. Zanim wyjedziesz w tropiki, poopalaj się trochę w Polsce, by skóra nabrała odpowiedniego koloru.
5. Uważaj na dzieci. Maluchy do drugiego roku życia w ogóle nie powinny być wystawiane na słońce bez osłonki. Pamiętaj by twoja pociecha zawsze miała kaszkiet lub czapeczkę, gdyż jest szczególnie narażona na udar słoneczny.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.