Jesteś tutaj: dukanadieta.pl > Porady > JAK DBAĆ O ZĘBY?

JAK DBAĆ O ZĘBY?

Strach? Lenistwo? Co sprawia, że unikamy gabinetów dentystycznych szeroki łukiem? Jak wynika z badań bardzo duża część Polaków nie dba o higienę jamy ustnej, co 6 z nas nie chodzi do dentysty, nie zapominając o tych, którzy wybierają się do niego tylko w przypadku ostrego, niedającego funkcjonować bólu. Aby zachować piękny, biały uśmiech należy pamiętać o kilku prostych, ale też ważnych zasadach.
Zęby należy szczotkować minimum dwa razy dziennie. To minimalna stawka, a większa ilość jest nie tylko polecana, ale nawet wskazana. Nie wolno nam pomijać wieczornego mycia zębów, bowiem wówczas bakterie przez całą noc żerują na naszym szkliwie. Należy pamiętać także o czyszczeniu wewnętrznej strony policzków i języka, na których znajduje się aż 40% wszystkich bakterii jamy ustnej. Aby uzyskać dokładniejszy efekt należy zaopatrzyć się w płyn do płukania i nić dentystyczną. Na przegląd należy wybierać się co 6 miesięcy, a raz do roku warto sprawić sobie piaskowanie – usunięcie zalegającego osadu z kawy, herbaty, wina.
Olśniewający uśmiech jest doskonałą wizytówką, warto więc dbać o zęby i pamiętać o nich każdego dnia, a nie tylko wtedy, gdy same upomną się o uwagę i zmuszeni jesteśmy korzystać z usług stomatologa.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.