Jesteś tutaj: dukanadieta.pl > Kuchnia > FAST FOOD NA ZDROWIE

FAST FOOD NA ZDROWIE

Dieta niejednokrotnie wiąże się z masą wyrzeczeń. Kiedy jednak mamy ochotę na chwilę przyjemności, zamiast ulegać pokusie możemy znaleźć zdrowy odpowiednik naszych ulubionych, wysokokalorycznych, ociekających tłuszczem potraw.
Sam fakt, iż przyrządzamy jedzenie w domu, daje nam gwarancje co do jakości i świeżości używanych produktów w przeciwieństwie do tych używanych w ulicznych budkach.
Przygotowując domową pizzę watro zastąpić białą mąkę pełnoziarnistą, która zawiera o wiele więcej błonnika. Dobierając dodatki wybierzmy chudą wędlinę i dużą ilość jarzyn.
Hamburger? Jak najbardziej, ale tylko z pełnoziarnistą bułką, drobiowym kotletem i mnóstwem warzyw. Jako dodatek idealnie będą pasowały frytki, oczywiście upieczone w piekarniku, zamiast tych smażonych na głębokim tłuszczu. Jeżeli mamy ochotę na zapiekankę, nic prostszego. Wystarczy użyć pełnoziarnistej bagietki.
Starajmy się unikać sosów, w których podstawą jest śmietana lub majonez. Zamiast tego warto przygotować sos czosnkowy, czy musztardowy na bazie jogurtu naturalnego. I tak, nie odmawiając sobie ulubionych przysmaków możemy odkryć je na nowo w zdrowszej, smaczniejszej wersji.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.