Jesteś tutaj: dukanadieta.pl > Porady > DIETA OSÓB DOTKNIĘTYCH CHOROBĄ NOWOTWORWĄ

DIETA OSÓB DOTKNIĘTYCH CHOROBĄ NOWOTWORWĄ

W zależności od rodzaju nowotworu, dieta powinna być dobrana indywidulanie. Watro jednak skonfrontować mity, które coraz częściej przewijają się, nie mając żadnego poparcia w praktyce.
Czy należy odrzucić cukier? Komórki raka potrzebują glukozy do wzrostu tak samo, jak wszystkie komórki niezmienione nowotworowo. Nie należy całkowicie unikać węglowodanów, gdyż pozbawiamy wówczas zdrowe komórki możliwości wzrostu i odbudowy.
Czy białko żywi raka? Nie! Co więcej, są przypadki, w których należy nawet zwiększyć ilość dostarczanego białka.
Czy podczas chemii traci się apetyt? Dotyczy to tylko niektórych osób, warto wówczas pamiętać, aby pić dużo płynów, by nie odwodnić organizmu.
Czy należy zmienić dietę na bezglutenową? Dietę tę należy wprowadzić w przypadku zapalenia jelit np. po radioterapii, jednak w większości przypadków odrzucenie glutenu nie jest konieczna.
Czy witamina B17 zwalcza komórki rakowe? Badania nie udowodniły takiego wpływu, co więcej przyjmowanie jej w postaci tabletek powodowało w niektórych przypadkach zatrucie cyjankami.
Nie ma jednego ogólnego przepisu na dietę osób obarczonych chorobą nowotworową, jednak prawidłowe odżywiania pozwoli przebrnąć przez chemio- czy radioterapię, bez zbędnych powikłań.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.