Jesteś tutaj: dukanadieta.pl > Porady > CUKROWE UZALEŻNIENIE

CUKROWE UZALEŻNIENIE

Spożycie czegoś słodkiego często nie zaspokaja naszego głodu, a nawet sprawia, że mamy ochotę na jeszcze jednego cukierka czy ciasteczko. Dlaczego tak się dzieję? Uwarunkowane jest to działaniem trzustki, która wydziela insulinę . Każda nawet najmniejsza porcja słodyczy powoduje, że poziom cukru we krwi wzrasta, ale jednocześnie daje sygnał trzustce by rozpoczęła uwalnianie insuliny, która pozwoli powrócić do stanu pierwotnego, czyli zmniejszyć jego. Skoro poziom glukozy gwałtownie wzrasta, równie szybko spada, jednak wysoki poziom insuliny pozostaje nadal. Co więc się z nią dzieje? Zaczyna uruchamiać magazynowanie tłuszczu, odkładając się na przykład w okolicy brzucha tworząc znienawidzoną oponkę. A my jemy nadal, gdyż organizm znów domaga się czegoś słodkiego. Sięgamy po kolejne ciastko i poziom glukozy znów gwałtownie wzrasta. I tu koło się zamyka.
Co więcej uruchamia się wydzielanie dopaminy, a mózg wkracza w tryb nałogu wciągając nas coraz bardziej w cukrowe uzależnienie.
Sięgnięcie po małe co nieco zatrzymuje spalanie tłuszczu na 2-3 godziny. Jeżeli zrobimy tak trzy razy w ciągu dnia wtrzymamy spalanie na 9 godzin. Starajmy się więc unikać słodkich przekąsek, a z łatwością uda nam się pozbyć zbędnych kilogramów.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.