Jesteś tutaj: dukanadieta.pl > Porady > CUDOWNA DRZEMKA

CUDOWNA DRZEMKA

Pijesz trzecią lub czwartą kawę a nadal nie masz energii i zapału do pracy? Nic w tym dziwnego. Jest jednak jeden wspaniały, bardzo prosty sposób, aby odzyskać witalność, a jednocześnie zrelaksować się i odzyskać siły do życia. To drzemka.
Jeżeli wybierzesz krótką drzemkę między godziną 13: 00-16: 00 z pewnością otrzymasz szybki zastrzyk energii. Unikaj natomiast tej po godzinie 16: 00, gdyż możesz mieć wówczas kłopoty podczas nocnego zasypiania.
Długość drzemki ma znaczenie! Ta króciutka – 6 minutowa wspomaga procesy pamięciowe, a 20 minutowa szybkość reakcji. Po 60 – minutowym odpoczynku zwiększają się możliwości podejmowania decyzji, ale też zapamiętywania długoterminowego. 90 minut snu zapewni ci masę kreatywnych pomysłów i lepsze radzenie sobie z emocjami.
Po wypiciu kawy, owszem organizm zostanie pobudzony, jednak pozostaje nadal zmęczony, a my jesteśmy skłonni do popełniania większej ilości błędów. Co więcej, nie na wszystkich kawa działa, a drzemka jest w stanie zregenerować każdy organizm. Warto więc pamiętać jak wielka siła drzemie w drzemce.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.