Dieta proteinowa

Dieta Dukana i pigułki antykoncepcyjne

Stosowanie współczesnych mini pigułek antykoncepcyjnych obniżyło ryzyko przybrania na wadze. Duże dawki zawarte w dawnych pigułkach znacznie przyczyniały się zachwiań w gospodarce organizmu i burzyły równowagę hormonalną, co z kolei przekładało się na przybieranie na wadze.

Warto podkreślić fakt, że pierwsze miesiące, w których zostało rozpoczęte przyjmowanie pigułek i tak pociągną za sobą wzrost wagi, gdyż organizm ludzki musi się przygotować do tak innowacyjnej metody antykoncepcji. Dlatego, by zachować odpowiednią wagę kobieta musi bardziej przykuwać uwagę do tego, co w tym okresie spożywa.

Środkiem zaradczym dla kobiet, które dopiero zaczęły stosowanie kuracji hormonalnej może być czwarta faza planu Protal, podczas której stosować będziemy proteiny (spożywane przez jeden dzień w tygodniu) i codzienne dawki owsianych otrębów. Kurację stosować należy około 3-4 miesięcy, gdyż to jest najtrudniejszy okres, w którym najbardziej jesteśmy narażeni na przybranie na wadze. Gdy stosowanie tego planu nie powiedzie się, należy wziąć pod uwagę zastosowanie planu Protal w fazie II. Najlepiej by to była wersja 1/1, to jest 1 dzień protein/ 1 dzień proteiny +warzywa. Następnie stosujemy kolejne fazy planu Protal, to jest faza III (przy zasadzie 10 dni/każdy utracony kilogram), a następnie faza IV przez co najmniej 4 miesiące.

Gdy przybieranie na wadze będzie naprawdę znaczne należy zastosować wtedy plan Protal w całości, przy zachowaniu stosowania jednodniowego spożycia samych protein przez cały rok.

Zobacz również